Nezapomeňte.cz

PRO ŠKOLY nová sekce Nezapomeňte.cz

PRO ŠKOLY nová sekce Nezapomeňte.cz
Nezapomeňte.cz nabízí speciální sekci pro studenty i učitele, každý v ní najde, co ho zajímá.

Portál o životě v komunistickém Československu Nezapomeňte.cz právě spustil novou sekci svých stránek, která je určena především školám - pedagogům i žákům a studentům. Najdou v ní nejen všechny aktuální projekty pro základní
a střední školy připravované Nezapomeňte.cz a obecně prospěšnou společností OPONA, ale také starší projekty, které mohou být zajímavou inspirací pro učitele.

Z aktuálních projektů doporučujeme zejména zážitkovou hru KOM-KOM aneb totalita v kostce, kterou v loňském roce prověřily i realizace v zahraničí, a připravovanou literární soutěž Rozhovory o.... Ty školou povinné jistě zaujmou zveřejněné dobové školní materiály - říkanky a básničky z učebnic pro nejmenší, zápisky v sešitech, kresby i novinové
výstřižky. "Věříme, že tato část nové sekce poroste nejrychleji. Nezapomeňte.cz stojí z velké části na příspěvcích široké veřejnosti a jsme si jisti, že téměř každý si zachoval nějakou malou vzpomínku svá školou povinná léta a rád se o ni s námi podělí," uvedla vedoucí projektu Nezapomeňte.cz Jana Kubátová.

Interaktivní webový portál o životě v komunistickém Československu, který slouží nejen široké veřejnosti, ale také institucím a organizacím.
 

Partneři

 

nadace charty 77

 

ČTK fotobanka

 

fotoSkoda

 

ceska_televize