Cirkus totality

17. listopadu 2009: Kalendárium totality opět v Praze

17. listopadu 2009: Kalendárium totality opět v Praze
Kalendárium totality se Praze představila na jaře letošního roku. Výstava měla trvat dva týdny, ale pro obrovský zájem veřejnoti byla prodloužena a Pražané si tak z něj mohli číst celých pět týdnů.

 

 

U příležitosti 20. výročí pádu železné opony pořádá společnost Opona 17. listopadu 2009 velké veřejné oslavy v pražských ulicích. Kromě průvodu z Albertova na Národní třídu a koncertu v místě, kde před 20 lety studenti bojovali za svobodu a demokracii, připravují instalaci Kalendária totality.

 

"Na jaře se Kalendárium totality těšilo obrovskému zájmu veřejnosti a od té doby nás oslovilo mnoho Pražanů s dotazy, kdy bude výstava znovu v Praze. Proto jsme se rozhodli, že pokud to jen trochu půjde, umístíme ho na 17. listopadu znovu v Praze. Zatím vše nasvědčuje tomu, že se náš plán bude realizovat," uvedla výkonná ředitelka Opony, Kateřina Riley.

 

Bližší informace budou zveřejněny v nejbližší době.

CIRKUS TOTALITY je multižánrový projekt určený nejen první „svobodné generaci“ narozené po listopadu 1989, ale i pamětníkům totalitního Československa. Jeho cílem není posuzovat činy druhých, ale dlouhodobě předkládat dostatek materiálů, které umožní barvitější představu o komplikované minulosti a j...
 

Partneři

Evropa pro občany

 

czech_cole

 

      Ambasada USA

 

 

predsednictvi

 

 

    MZV

 

aktualne.cz

 

 

Týden 

 

CRo