TÝDEN SVOBODY 2013

O projektu

TÝDEN SVOBODY je projektem, který má ambici založit tradici, připomínající nejenom nám, ale celé Evropě hodnoty, na nichž je vybudována naše společná euro-americká civilizace. Ne náhodou je srdcem tohoto mezinárodního projektu „srdce Evropy“, tedy Praha. Město s bohatou historií, hlavní město země, která před více než dvaceti lety prošla „sametovou revolucí“ od totality k demokracii, tedy ke svobodě, stejně tak jako později smírným rozdělením republiky, a stala se tak celosvětovým příkladem nenásilného prosazování hodnot a vůdčí osobnost tohoto procesu, president Václav Havel, celosvětovým symbolem boje za svobodu a demokracii.

 

Hlavním tématem třetího ročníku TÝDNE SVOBODY bude další ze základních lidských práv - SVOBODA VOLBY.

 

Naším cílem je vytvořit prostor pro otevřenou komunikaci lidí aktivně činných v podpoře či obnově demokracie v Evropě i dalších částech světa s širokou veřejnosti prostřednictvím kultury, dialogu a happeningů. Ukázat, jak je možné v současné době bojovat proti totalitě či podporovat a zlepšovat demokracii v zemích, kde je neprávem považována za samozřejmost.

 

 

 

PRAHA    17. - 23. 6. 2013

 

 

 

NOCI KAVÁRENSKÝCH DEBAT

 

Druhý ročník série kavárenských debat, tentokrát na téma SVOBODA VOLBY. Můžete se dozvědět podrobnosti o volbách v USA, v Palestině nebo v různých nedemokratických zemích. Nebude chybět ani exkurz do minulosti a diskuze o přelomových volbách v ČSR v roce 1946. Pozvali jsme zajímavé hosty i zkušené moderátory. Sleduje podrobný program debat.

 

* * * * *

 

Výstava KONFLIKTY V DŮLEDKU VOLEB

 

Výstava umístěná do parku Kampa je připravována ve spolupráci s organizací Lékaři bez hranic. Prostřednictvím fotografií připomene největší ozbrojené konflikty a občanské nepokoje, ke kterým došlo po volbách v různých částech světa.

Od 17. 6. 2013 v parku Kampa.

Výstava je z důvodu uzavření parku Kampa přesunuta na neurčitě resp. pravděpodobně na září 2013.

 

* * * * *

 

 

Koncert za svobodu: Aly Keita & Kareyce Fotso

Speciálně pro Týden svobody a United Islands České spořitelny sestavený projekt afrických muzikantů Aly Keita (balafon) a Kareyce Fotso (vokály). Tito hudebníci svoje písně prožívají jako kroniku, ve které zachycují tradice a historické události. Aly Keita, muž s malijskými kořeny, který dokáže přinutit, aby dřevo zpívalo. Na svůj balafon hraje neuvěřitelnou rychlostí. Kareyce Fotso je kamerunská zpěvačka, jejíž tvorba poskytuje zajímavý pohled na současnou africkou hudbu.

Koncert proběhne ve spolupráci s festivalem UNITED ISLANDS ČESKÉ SPOŘITELNY jako zahajovací koncert na WORLD STAGE v pátek 21. 6. 2013 od 15.00 hodin.

 

Novinky v projektu

Ozvěny jsou tu!

Navštivte dvě výstavy a přijďte diskutovat o nadcházejících volbách!

Více zde >>

Ozvěny Týdne svobody!

Týden svobody netradičně pokračuje v září, na programu je Noc kavárenských debat a dvě výstavy

Více zde >>

Ještě nekončíme!

Týden svobody je sice za námi, ale ještě tak úplně nekončíme.

Více zde >>

Koncert za svobodu již zítra!

Tentokrát se snažíme upozornit na uměleckou svobodu v politicky složité situaci v africkém Mali.

Více zde >>

Partneři

 

 

praha