TÝDEN SVOBODY 2013

Ozvěny jsou tu!

Ozvěny jsou tu!
Navštivte dvě výstavy a přijďte diskutovat o nadcházejících volbách!

 

Červnové povodně tak trochu zamávaly s programem letošního Týdne svobody a tak Vám přinášíme podzimní ozvěny.

 

Od dnešního dne můžete na Kampě navštívit dvě výstavy. Jejich vernisáže se uskuteční v úterý 11. září spolu s debatou s názvem "Šance populistických a extremistických stran a hnutí v současných volbách".

 

Před Mlýnskou kavárnou můžete až do 20. září navštívit výstavu NÁSILÍ V DŮSLEDKU VOLEB, kterou jsme připravili ve spolupráci se společností Lékaři bez hranic. S druhou výstavou INFOR(O)MACE = MANIPULACE jste už měli příležitost se setkat v rámci našeho projektu Lucerna proti rasismu. Její téma je stále aktuálnější, proto jsme se rozhodli ji aktualizovat a znovu Vám ji zpřístupnit. V září ji můžete navštívit v Mlýnské kavárně.

 

Na vernisáže naváže ve 20:00 debata rovněž na velmi aktuální téma: ŠANCE POPULISTICKÝCH A EXTREMISTICKÝCH STRAN A HNUTÍ V SOUČASNÝCH VOLBÁCH.

 

Na různých místech republiky probíhají v této době protiromské demonstrace, nedávno opět silně zarezonovalo sudetoněmecké téma, festival Prague Pride vyvolal mediální bitvu. Volání po sociálním státu a milionářské dani sílí, EU je stále častěji vnímána jako nepřítel naší samostatnosti a relativizace komunistického násilí a nostalgie po minulém režimu se objevuje napříč společností.

 

Dosáhlo znechucení parlamentní demokracii kritického bodu? Otevírá se v současnosti cesta populistickým a extremistickým subjektům do reálné politiky?
Sáhnou po zjednodušujících a populistických argumentech i tradiční demokratické strany? O těchto a dalších otázkách budou diskutovat Ondřej Slačálek, Petr Dimun a další hosté v rámci Ozvěn Týdne svobody. Debatu bude moderovat Petr Kamberský.

 

A samozřejmě stále můžete navštívit stát Volbystán a prozkoumat jeho poslední volby.

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!

3. ročník a téma SVOBODA VOLBY. Zapojte se od 17. do 23. června v Praze.
 

Partneři

 

 

praha