TÝDEN SVOBODY 2013

Koncert za svobodu

ALY KEITA & KAREYCE FOTSO

pátek 21. 6. od 15:00

v rámci festivalu UNITED ISLANDS ČESKÉ SPOŘITELNY

 

 

 

DUO ZAHÁJÍ KONCERTY NA WORLD STAGE ČESKÉ SPOŘITELNY. POZOR CELÝ FESTIVAL UNITED ISLANDS BYL Z DŮVODU POVODNÍ PŘESUNUT DO PARKU LADRONKA!

 

ALY KEITA pochází z rodiny s malijskými kořeny. Narodil se v roce 1969 a od malička hraje na balafon. Alyho balafon je uměleckým dílem a Aly sám je často nazýván králem tohoto hudebního nástroje: svůj balafon upravil přidáním různých rezonátorů a ten teď zní jako žádný jiný na zemi. Jeho skladby jsou o každodenním životě v Africe, Aly se stává součástí svého nástroje, hraje na něj neuvěřitelně rychle, silnou i něhou. Aly je vnímán jako kouzelník, který vyjadřuje radost ze svého životě skrze umění.


KAREYCE FOTSO je zpěvačka kamerunského původu. Její otec byl sochař a matka se živila jako obchodnice a plačka na pohřbech. Otec si pro dceru nepřál těžký život umělce, proto ji přihlásil na univerzitu. Kareyce však školu opustila, aby se věnovala zpěvu. Poté co zpívala v několika kapelách, s nimiž cestovala po celém světě, se vrátila do Kamerunu a věnuje se své sólové dráze. Své písně si sama skládá, zpívá v místním jazyce Ewondo.


Aly Keita & Kareyce Fotso na YouTube.com

Novinky v projektu

Ozvěny jsou tu!

Navštivte dvě výstavy a přijďte diskutovat o nadcházejících volbách!

Více zde >>

Ozvěny Týdne svobody!

Týden svobody netradičně pokračuje v září, na programu je Noc kavárenských debat a dvě výstavy

Více zde >>

Ještě nekončíme!

Týden svobody je sice za námi, ale ještě tak úplně nekončíme.

Více zde >>

Koncert za svobodu již zítra!

Tentokrát se snažíme upozornit na uměleckou svobodu v politicky složité situaci v africkém Mali.

Více zde >>

Partneři

 

 

praha