Poslední let Petra Ginze

O projektu

 

Poslední let Petra Ginze: umělecký dokument o nevšedně nadaném židovském chlapci, který do svých 16 let, kdy byl zabit v Osvětimi, nakreslil a namaloval více než 170 obrazů, napsal dva deníky a desítky povídek a vedl undergroundový časopis Vedem v terezínském ghetto nás oslovil hned, jak jsme ho zhlédli. Dostalo se nám cti zorganizovat jeho speciální projekci. Pro uzavřený okruh diváků se uskutečnila v předvečer 70. výročí otevření terezínského ghetta ve Španělské synagoze pod záštitou 1. místopředsedy vlády a ministra zahraničních věci Karla Schwarzenberga za účasti příbuzných Petra Ginze.

 

České veřejnosti bude film a celý příběh Petra Ginze představen na jaře 2012.

Jeho příběh bude představen nejen filmem, ale také výstavou jeho prací a další programem. Cílem celého projektu je poukázat na fakt, že Petrův příběh není jen obrazem historie, ale také velkou inspirací pro současnou společnost a řešení problémů rasismu a xenofóbie.

 

 

 

 

 

 

PŘEDPOKLÁDANÝ PROGRAM

Datum: 21. března - 20. dubna 2012

Celý projekt bude symbolicky zahájen v mezinárodní den proti rasismu 21. března. Některé části projektu budou jednorázové, jiné budou mít lidé příležitost navštívit po celý následující měsíc.

1. LUCERNA PROTI RASISMU

- Celodenní veřejné promítání filmu Poslední let Petra Ginze v kině Lucerna

- Koncert proti rasismu v Lucerna Music Baru s případným živým televizním přenosem či přenosem na velkoplošnou obrazovku.

- Výstava proti rasismu v pasáži paláce Lucerna2. VÝSTAVA PRACÍ PETRA GINZE

Památník Yad Vashem přislíbil zapůjčit originály prací Petra Ginze
Předpokládané místo konání: Centrum moderního umění DOX.3. OSVĚTOVÁ KAMPAŇ

Cílem kampaně bude připomenout význam Norimberských zákonů a ukázat jejich souvislost se současností a předsudky, které v sobě ukrýváme. Ke kampani budou využity reklamní plochy v centru Prahy a v městské hromadné dopravě.4. VÝSTAVA  KEEPING MEMORY ALIVE - CHILDREN IN HOLOCAUST

Výstavu tvoří 16 prací studentů umění a designu vybraných mezinárodní komisí a bude vystavena v parku Kampa v centru Prahy. Připravuje Evropský institut odkazu šoa.5. PROGRAM PRO ŠKOLY

Promítání filmu a doprovodný program pro žáky 2. stupňů základních škol a studenty středních škol. Připravujeme ve spolupráci s Kulturně-vzdělávacím centrem Židovského muzea v Praze, Centrem současného umění DOX a informačním centrem OSN v Praze.

Novinky v projektu

Upozornění pro zvané

Upozornění pro zvané na projekci dokumentu Poslední let Petra Ginze.

Více zde >>

Partneři