TÝDEN SVOBODY 2011

Týden svobody 2011 končí, ne však úplně.

Týden svobody 2011 končí, ne však úplně.
Hlavní události Týdne svobody 2011 jsou za námi, některé z výstav je však možné navštívit i nadále.

Hlavní události Týdne svobody jsou za námi, některé z jeho programových částí však běží dál.

 

Do konce července můžete na Kampě před Mlýnskou kavárnou shlédnout výstavu k online projektu Rok za rokem (www.rokzarokem.cz). Výstava přestavuje texty novináře Erika Tabery, spisovatele a publicisty Michala Hvoreckého a spisovatelů Mariusze Szczygela a Martóna Gerlozcyho o posledních demokratických letech v Česku, Slovensku, Polsku a Maďarsku. Na výstavě doplňují ukázky textů fotografie, celé je lze přečíst přímo na webových stránkách projektu.

 

Až do konce prázdnin bude ve Valdštejnské zahradě umístěna výstava o Varšavské smlouvě s názvem BRATRSKÉ OBJETÍ?, kterou jsme připravili ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem. Rekapituluje nejen historii Varšavské smlouvy, ale také pobyt sovětských jednotek v tehdejším Československu a ukazuje tehdejší a současný stav Milovic, kde byla jedna z jejich největších základen.

 

Do 8. července jsme pro velký zájem prodloužili také výstavu o severokorejských koncentračních táborech LÁSKA A SVOBODA PRO UVĚZNĚNÉ, která je umístěna v pasáži paláce Lucerna. Tamější alarmující situaci představují kresby přímých účastníků událostí ve vězeňských táborech, kde není možnost pořídit fotografie ani videonahrávky.

 

 

 

 

Letos v červnu uplyne dvacet let od odchodu posledního sovětského vojáka z území našeho státu a od zrušení vojenského paktu Varšavská smlouva. U této příležitosti se uskuteční první ročník mezinárodního komponovaného projektu TÝDEN SVOBODY.
 

Partneři

 

 

 MO ČR