Paralelní zkušenosti

Paralelní zkušenosti začínají právě dnes

Paralelní zkušenosti začínají právě dnes
Dnes v 18:00 proběhne slavnostní zahájení projektu Paralelní zkušenosti. Od samého ráno už můžete navštívit výstavu Ztělesnění duševna.

 

 

Právě dnes se Psychiatrická klinika Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty UK otevře veřejnosti a umění, začíná projekt s názvem Paralelní zkušenosti. Současným umění otevírá dialog mezi širokou veřejností, uživateli psychiatrické péče a odborníky.

 

Po celý týden je pro návštěvníky připraven rozmanitý program. Každý den až do soboty 18. září od 10:00 do 18:00 mohou navštívit výstavu ZTĚLESNĚNÍ DUŠEVNA v Kateřinské zahradě a v aule Kliniky, kde je umístěna i interaktivní videoinstalace DO VLASTNÍCH RUKOU, která se snaží zdravým lidem simulovat prožitky lidí trpících schizofrenií.

V úterý a ve čtvrtek se uskuteční přednášky s odbornými kapacitami a ve středu přednáška přímo v kostele sv. Kateřiny. Ve stejné dny otevře své dveře i integrační centrum a chráněné dílny Zahrada.

Podobně bohatý je i doprovodný kulturní program. Ve středu se ve Vondráčkově posluchárně uskuteční představení Unicorn divadelního souboru Spitfire Company, v pátek v Kateřinské zahrají Veselé skoky přestavení Na hlavu! a v sobotu Bohnická divadelní společnost Marťanské etudy. Nebudou chybět ani koncerty, v pátek Cirkus Ponorka a Lenka Dusilová, v sobotu Vladimír Mišík. Navíc je na sobotu připraven i program pro děti.

 

Neváhejte a přijďte si zažít svět paralelních zkušeností.


Podrobnosti o PARALENÍCH ZKUŠENOSTECH a jejich programu hledejte na webových stránkách projektu

 

www.paralelnizkusenosti.cz

Mezinárodní putovní projekt na téma Rok boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení se zabývá tématem sociálního vyloučení (a ve většině případů také výrazného snížení životní úrovně) lidí trpících psychickými poruchami.