5 let bez hranic, 20 let bez opony

O projektu

 

Koncertem "Life without barriers" s podtitulem "5 let bez hranic, 20 let bez opony" vyvrcholil začátek oslav 20. výročí pádu železné opony, které potrvají až do 17. listopadu.

Na koncertu v divadle Archa se na naše pozvání sešly stálice naší folkové, rockové, funkové i hiphopové scény. Na koncertu, kterým provázel moderátor a režisér Zdeněk Suchý, se sešli Monkey Business s výraznými hudebními osobnostmi a společně se zasloužili o unikátní zážitek pro všechny diváky.

Na koncertu zazněly písně, které v době svého vzniku a ještě dlouho po něm pomáhaly věřit, že se do naší země vrátí časy svobody myšlení i projevu. Zdeněk Suchý neváhal divákům připomínat, jak důležité je upozorňovat na staré časy, vážit si těch nových a neustále je bránit. Jménem Opony si z pódia dovolil poděkovat nejen komerčním firmám, které se zasloužily o konání projektů oslav 20. výročí pádu železné opony, ale také pánům ministrům Vondrovi a Schwarzenbergerori a především exprezidentu Václavu Havlovi. Diváci buráceli potleskem, kterým odměňovali i každého z vystupujících - Vlastu Třešňáka, Jaroslava Hutku, Vladimíra Mertu, Pavla Zajíčka, Jamese Colea, Tony Ducháčka, Michala Ambrože, PSH, Vladimíra Mišíka i Tonyu Graves a Matěje Rupperta.
Jedním z očekávaných vrcholů večera byla píseň Hey Jude s českým textem v podání Tonyi Graves, která se před vystoupením s touto písní svěřila divákům se svou trémou a prosila o schovívavost. Té však nebylo třeba, publikum poslouchalo se zaujetím a ještě dlouho poté, co Tonya opustila pódium, nadšeně tleskalo. Koncert měl téměř po dvou hodinách ukončit Vladimír Mišík, radosti publika z celého koncertu ale vystupující neodolali a pár hitů, které nebyly v plánovaném playlistu, na závěr ještě přidali. Třešničkou na dortu byl Anděl Karla Kryla v podání Matěje Rupperta.

Novinky v projektu

Partneři

Evropa pro občany

 

czech_cole

 

      Ambasada USA

 

predsednictvi

 

   beat

 

radio 1