Podpořte ruskou STRATEGII 31

Podpořte ruskou STRATEGII 31
V úterý 31. 1. v 18:00 jste na Václavském náměstí v Praze mohli podpořit ruskou opozici. Pokud jste to nestihli připojte se podpisem petice!

Petici si můžete přečíst a následně ji podepsat zde

 

 

Tisková zpráva iniciátorů k setkání 31. 1. 2012:

STUDENTI APELUJÍ NA ČESKÉ POLITIKY KVŮLI SITUACI V RUSKU


V úterý 31. ledna 2012 od 18:00 se na Václavském náměstí v Praze pod sochou sv. Václava uskuteční demonstrace za dodržování lidských práv a solidaritu s opozicí v Rusku. Akce je iniciativou skupiny studentů, kteří si kladou za cíl apelovat na představitele ČR, jmenovitě ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga, premiéra Petra Nečase a prezidenta Václava Klause, aby naléhali na své ruské protějšky a požadovali po nich zachování a dodržování lidských a občanských práv a svobod tak, jak je zaručuje Všeobecná deklarace lidských práv i ústava Ruské federace. Za tímto účelem představí studenti v úterý petici.


Studenty na místě podpoří několik významných osobností, například Petruška Šustrová, Jan Ruml, Libor Dvořák a další. Demonstraci podpořily společnosti Člověk v tísni, Opona o.p.s. a hnutí Amnesty International ČR.


„Chceme dát najevo, že Češi nejsou lhostejní k tomu, co se dnes v Rusku děje,“ říká iniciátor demonstrace Karel Černý. „Dění v Rusku výrazně ovlivňovalo po celou moderní historii vývoj ve střední Evropě a je tomu tak i dnes. Proto považujeme za velmi důležité upozornit na skutečnost, že v Rusku jsou stále porušována lidská a občanská práva. Příkladem jsou i nedávné parlamentní volby, které provázelo zatýkání demonstrantů a blokování zpravodajských webů," dodává Černý.


Demonstrace navazuje na aktivity ruské iniciativy Strategie-31, která již déle než dva roky důsledně požaduje po ruské vládě dodržování vlastní ústavy, a to i za cenu mnohých postihů. Strategie-31 demonstruje pravidelně každého 31. dne v měsíci, což odkazuje k článku 31 ústavy Ruské federace. Ten zaručuje právo na svobodné shromažďování.


Další shromáždění za dodržování lidských práv v Rusku se v Praze uskuteční 31. března 2012. Akce na podporu Strategie-31 proběhla již v několika světových městech; v Praze takovou demonstraci pořádala společnost Člověk v tísni v létě roku 2010.

Více informací naleznete na webu facebook.com/strategie31.

 

 

FOTOGRAFIE Z DEMONSTRACE:


 


 Kontakty:

Karel Černý (telefon 725 070 830)
Dominik Straňák (telefon 777 898 258)

e-mail: 31strategie@gmail.com
web: facebook.com/strategie31

Partneři

 

 

 

 

 

 

a další partneři uvedeni u jednotlivých projektů.