20 LET BEZ OPONY - Máme co slavit!

Pozvání 20 let bez opony přijal Václav Havel

Pozvání 20 let bez opony přijal Václav Havel
Václav Havel přijal pozvání a pozdraví návštěvníky koncertu 20 let bez opony.

 

Václav Havel bude hostem koncertu 20 let bez opony

První polistopadový prezident republiky, spoluzakladatel Charty 77, politický vězeň a spisovatel přijal pozvání na koncert 20 let bez opony.

17. listopadu 2009 bude část pražského centra patřit nejrozsáhlejším oslavám 20. výročí pádu železné opony, které nesou název 20 LET BEZ OPONY - MÁME CO SLAVIT! Obecně prospěšná společnost Opona pořádá u příležitosti 20. výročí pádu železné opony vzpomínkový průvod z Albertova na Národní třídu, kde se následně uskuteční koncert ojedinělé dramaturgie.

V rámci koncertu, který se uskuteční 17. listopadu od 18:00 na Národní třídě (příchod od nábřeží) vystoupí na pódiu Dan Bárta, Vladimír Mišík, Lenka Dusilová, Michal Ambrož, Tony Ducháček, Vladimir 518, James Cole, Orion, Vladimír Merta, Vlasta Třešňák, Pavel Zajíček. Zpěváky dvou generací doprovodí kapela Monkey Business.

Hostem koncertu bude i prezident Václav Havel: „Pochod studentů z Albertova na Národní třídu byl před dvaceti lety skutečným počátkem naší nenásilné revoluce. Budu rád, pokud si právě studenti, ale nejen oni tento den připomenou, mimo jiné i koncertem na Národní třídě.“

17.11.2009 jsme oslavili 20 let bez železné opony.