20 LET BEZ OPONY - Máme co slavit!

Koho zveme na 20 let bez opony?

Koho zveme na 20 let bez opony?
Prohlášení Opony, o.p.s. k článku Lidových novin "Listopad: na Národní bude Havel, Klaus a další pozvání nedostali"

 

Výzva a pozvání k účasti na akci 20 let bez opony
17.11.2009: Albertov 15.00 Národní 18.00


Rádi bychom v reakci na článek zpravodajského serveru Lidovky.cz s titulkem „Listopad: na Národní bude Havel, Klaus a další pozvání nedostali“ upozornili, že na akci 20 let bez opony, s podtitulem „Máme co slavit!“ zveme celou českou veřejnost. Nemáme v plánu rozesílání oficiálních pozvánek na sekretariáty různých subjektů, které jsou nedílnou součástí našeho demokratického systému. Jmenovité pozvání obdrželi pouze ti, kteří se na akci organizačně podíleli.
Touto výzvou zveme k účasti celou veřejnost. Zahájení akce na Albertově v 15:00 hodin, následný průvod a koncert na Národní od 18:00 hodin jsou určeny všem, kteří mají chuť oslavit 20 let života ve svobodném státě.
Chceme společnost ve významné datum spojovat, nikoliv rozdělovat. Všichni se máme 20 let po skončení komunistické totality u nás lépe. Ve svátek, který byl původně jen studentský a stal se díky historickým událostem svátkem národním, nehodláme třídit společnost na politiky, studenty, dělníky a tak dál. Byli bychom neradi, aby oslavy 20. výročí sametové revoluce byly politizovány. I proto jsme žádného z politiků ani jiných zástupců politických subjektů nepozvali k proslovu na pódiu. Výjimku jsme učinili v případě Václava Havla. První český polistopadový prezident a bývalý disident skutečně pozdraví účastníky oslav na Národní třídě. Máme co slavit, přijďte taky!

Za Oponu, o.p.s.  Marek Vocel, Kateřina Riley, David Gaydečka a Martin Kotas

17.11.2009 jsme oslavili 20 let bez železné opony.