TÝDEN SVOBODY 2012

Pošlete pohled do Ruska!

Pošlete pohled do Ruska!
Podpořte Pussy Riot pohlednicí třeba jejich prokurátorovi nebo Putinovi!

 


Ve spolupráci s pořadateli festivalu United Islands České spořitelny vyzýváme příznivce svobody slova, aby poslali pozdravy do Ruska. Pohlednice se budou rozdávat ve 13 hodin před koncertem estonské kapely Röövel  Ööbik, která Pussy Riot podporuje.  

Ve středu bylo rozhodnuto o prodloužení vazby členek Pussy Riot. Pořadatelé festivalu se rozhodli uspořádat happening jako vyjádření nesouhlasu s prodloužením vazby a nepřiměřenou perzekucí umělkyň. Spojenkyně Pussy Riot, které dorazily na Týden svobody do Prahy, pomohly s vytvořením unikátní fotografie, ze které vznikla pohlednice na podporu Pussy Riot. Marek Vocel, spoluorganizátor Týdne svobody vysvětluje: „Připravili jsme pohlednici, abychom Čechům dali možnost vyjádřit podporu uvězněným členkám Pussy Riot. Pohlednici můžou lidé poslat nejen ruským politikům, soudcům, úředníkům, ale také zástupcům ruské veřejnosti, čímž jednak poskytnou morální podporu dívkám, které jsou ve vazbě a také tak lidé dají najevo nesouhlas s nepřiměřenou perzekucí umělců, kteří se vyjadřují k současným společenským a politickým poměrům v Rusku.“  Ve 13 hodin se začnou pohlednice distribuovat na Střeleckém ostrově.   
Ruská punk rocková kapela Pussy Riot se v posledních měsících stala symbolem boje za svobodu slova v Rusku. Od pondělí měli Češi možnost vyjádřit svou podporu na zdi, která byla umístěna na Václavském náměstí. Část zdi se dnes přesune na Žofín, kde probíhá festival United Islands České spořitelny. Kromě napsání vzkazu na zdi mohou návštěvníci Pussy Riot podpořit i zasláním speciální pohlednice, které se budou rozdávat v sobotu v areálu festivalu.

 

DOPORUČENÉ ADRESY PRO ZASLÁNÍ POHLEDNICE:

Vyšetřovatel:

vyšetřovatel Michail Charkov
Útvar vyšetřování
109029, ul. S. Kalitnikovskaja 31, Moskva, Rusko

v ruštině:
Следственное управление УВД по ЦАО
Следователь Михаил Харьков
109029, Россия, Москва, Ул. С. Калитниковская, 31


Ministr vnitra:

Ministr vnitra
Vladimir Alexandrovič Kolokolcev
Ministerstvo vnitra Ruské federace
119049, Žitnaja 16, Moskva, Rusko

v ruštině:
Министр Внутренних Дел Колокольцев Владимир Александрович
Министерство внутренних дел Российской Федерации
119049, Москва, ул. Житная, 16


Prezident
Vladimir Putin
23, Ilyinka Street,
Moscow, 103132, Russia.

2. ročník této akce se ponese ve znamení tématu SVOBODA SLOVA. Zapojte se od 18. do 24. června v Praze.
 

Partneři

 

 

 

 

 

 

a další partneři uvedeni u jednotlivých projektů.