Sedemnásty November

V Rock Café se zpívala československá hymna

V Rock Café se zpívala československá hymna
Na již tradiční oslavě výročí začátku sametové revoluce v Rock Café bylo plno a zazněla československá hymna.

 

V sobotu 17. listopadu se v pražském klubu Rock Café konala tradiční oslava pádu železné opony a letos také připomenutí 20 let od rozdělení Československa. Na československý večer dorazily slovenské kapely Živé kvety, Polemic a Billy Barman. Pozvání na podium přijali také osobnosti revolučních dní roku 1989 Karel Schwarzenberg, Iveta Radičová a Ladislav Snopko. Současný český kandidát na post prezidenta republiky nečekaně pozval na podium svého politického soupeře Jiřího Dientsbiera mladšího.

„Sedmnáctý listopad je společný svátek Čechů i Slováků, proto jsme tentokrát na oslavu v Rock Café, která si za poslední roky získala tradici, pozvali slovenské účinkující. Paralelně s diskusí na téma, co by stálo za výrazné zlepšení v současném směřování naší společnosti, je velice důležité si připomínat zásadní mezník, kdy se naše země zbavila zločinecké komunistické diktatury. Jsme rádi, že tuto myšlenku přišlo včera do Rock Café podpořit tak velké množství lidí,“ uvádí spoluorganizátor akce David Gaydečka z Opona o.p.s.

Spolu s českým a slovenským publikem v nabitém sálu zazpívali hosté večera československou hymnu. Vřelá atmosféra v klubu vytrvala až do brzkých ranních hodin.

 

Oslava výročí začátku sametové revoluce v režii naší společnosti již po čtvrté. Přijďte do Rock Café tentokrát na česko-slovenský večírek!
 

Partneři

 

 

 

 

 

 

SLOVENSKÝ INSTITUT

V PRAZE